KOLO.MEDIA

медіа коло тебе :)

#АвторськіКолонки

Пам’ять жертвам Голодомору вшанували у німецькому Кельні

Цієї неділі 27.11.2022 з 13:00 по 16:00, у Кельні, Німеччина, з нагоди вшанування пам’яті загиблих у Голодоморі 1932-1933 років, пройшов показ тематичного фільму. Після перегляду учасники в обговоренні порушували питання того, наскільки ця трагедія торкнулася кожного українця, які наслідки відбулися у наслідок Голодомору, які можуть бути перспективи захисту від повтору подібних трагедій в Україні у майбутньому. 

Сьогодні, майже в кожної української сім’ї є родич, що пройшов крізь пекло, штучно створений російською владою. 

Голодомор стався, коли Радянський режим, скориставшись безправним становищем людей в Україні, замахнувся нарешті остаточно розв’язати “українське питання”. Впродовж багатьох століть українці були дуже незручними для російської влади — живучі на своїй землі та бувши її господарями, вони активно пручалися кривавим нововведенням більшовиків, не хотіли віддавати московії те, що було нажите непосильною працею. Чергова страшна вигадка катів українського народу — знищити населення всієї України Голодомором спочатку торкнулася багатших українців, а потім й усіх решта. Український народ сплатив непомірну ціну за свою довіру до російської радянської влади. 

П’ять фактів про Голодомор в Україні:

1. Загальна тривалість, другого за рахунком, Голодомору в Україні 17 місяців. Під час Голодомору загинуло 3,9 млн людей.

2. Весна 1933 року, в Україні означилася тим, що вмирало майже 25 000 людей щодня.

3. Документально підтверджені вказівки Політбюро ЦК КП(б)У восени 1932 року організовувати вивезення з України в «зелених ешелонах» не тільки посівний матеріал, але й харчі, для забезпечення індустріальних центрів Росії їжею до жовтневих свят. Вивозили вже навіть соління та найдрібніші заготівлі селян на зиму, прирікши їх на голодну смерть.

4. Російський радянський уряд заборонив усі види торгівлі та бартеру в сільській місцевості. Одночасно не надходило продовольче постачання сіл. Навіть використання хліба для обміну на працю переслідувалося, можна було сісти на 10 років чи бути розстріляним. Одночасно до всіх репресивних методів ввели систему натуральних штрафів, товарних репресій. У загальносоюзному обсязі хлібозаготівель більше третини збіжжя було доставлено з українських сіл. В окремих областях України заготівля хліба перевищувала планові завдання для інших регіонів радянської тоталітарної держави. Так, райони Казахстану, Центрально-Чорноземного регіону, Північного Кавказу, Московської області разом узятих, могли поставити значно меншу кількість зерна, аніж деякі області України.

5. Найжахливіших втрат від голоду зазнали колишні Харківська та Київська області УРСР. Там зафіксовано 52,8% загиблих. 

Сучасні російські фейки про Голодомор

Часто від росіян можна почути намагання применшити розмір трагедії Голодомору в Україні, відкараскатися від відповідальності. Росіяни у побутових розмовах накидаються на людей, що переповідають історії чи своєї сім’ї, чи історичні довідки, з емоційною та брехливою критикою  та ігнорують факти. Часто з їхніх ротів звучать слова “а українці самі вбивали своїх же голодом” або ж “на Поволжі та у Казахстані теж був голод”.

З приводу першого заперечення — воно свідчить лише про те, що методи росіян не змінюються з часом. Сьогодні, за версією росіян, українці теж вбивають себе самі, а це вже — відвертий фейк. За часів встановлення радянської влади 1933 року українці були повністю зламані попередніми історичними подіями, вони не могли чинити будь-якого опору кривавій верхівці комуністичного уряду. Тих, хто чинив опір безжально розстріляли разом із сім’єю. Отже, навіть якщо українці щось і робили, то планувалося все у Кремлі, віддавали накази далеко не українці.

Порівняння росіянами голоду загалом у СРСР з голодом в Україні — це лише намагання закрити очі на правду. В Україні існував спеціальний закон “про п’ять колосків”, Голодомори влаштовувалися радянською партією не одноразово, а свідчення тих, хто вижив та багато інших фактів показують, що голод в Україні був не випадковістю і навіть не наслідком некомпетентних дій тогочасного уряду — Голодомор був навмисним геноцидом українського народу збоку радянської влади зі столицею у м. Москва.

Що подивитися по темі Голодомору:

Ціна правди (2019)

Гіркі жнива (2016)

«Поводир» (2014)

Маленьке життя (2008)

Червоне намисто (2016)

Голод-33 (1991)

Живі (2008)

Її хліб насущний (2015)

Що почитати:

  • Василь Барка. «Жовтий князь» …
  • Улас Самчук. «Марія» …
  • Олександр Мотиль. «Солодкий сніг» …
  • Жозе Едуардо Франко, Беата Цєжинська. …
  • Ален Безансон. …
  • «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні» …
  • «33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал» …
  • Станіслав Кульчицький.

Соціальні мережі:
https://www.youtube.com/watch?v=t4hD8sjdArk

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: