KOLO.MEDIA

медіа коло тебе :)

Новини

Бабин Яр. Позов.

Асоціація єврейських організацій та общин України (Ваад України) позивається до Київської влади з вимогою не допустити будівництво російського проекту меморіалізації Бабиного Яру на Лук’янівському єврейському кладовищі та Кирилівському православному кладовищі.

Ваад України просить суд визнати протиправними дії Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації щодо порушення Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України». Наразі Окружний адміністративний суд вирішує питання щодо відкриття провадження в цій справі.

В’ячеслав Якубенко, адвокат в справі, в інтерв’ю студії “Діє-Слово” пояснив деталі позову:

«Мені доводилося не раз оскаржувати дії або бездіяльність органів центральної влади, починаючи від управлінь та департаментів, і закінчуючи Кабінетом Міністрів України.
Про незаконні будівництва на території цвинтаря не йшлося, тому що досі, поки не з’явився цей російський проєкт, нікому в голову не приходила така нахабна ідея, що можна прийти на територію закритого цвинтаря і почати там будувати. Такої практики, саме щодо будівництва на території історичних цвинтарів, немає не тільки у мене – мені навіть невідомі подібні випадки із реєстру судових справ.

«Насамперед, ідеться про порушення Закону України про поховання та охорону, кладовищ. Згідно з статтею 31 цього закону, в Україні заборонені будь-які будівельні роботи на території закритих кладовищ.

Так зване «Місце роздумів» знаходиться на території історичного Кирилівського православного цвинтаря.
Незалежно від того, чи проводились сканування чи розкопки перед будівництвом, існує закон, який чітко говорить, що на території закритих цвинтарів будь-які будівельні роботи заборонені. Це означає, що там не може бути жодних синагог або “місць для роздумів”.

Крім того, йдеться про порушення Положення про Міністерство культури і інформаційної політики. У 2019-му році воно було затверджено в новій редакції, яка відміняє повноваження Міністерства затверджувати науково-проєктну документацію і надавати дозвіл на проведення будівельних робіт. Чомусь Міністерство цього не врахувало.

Також, незалежно від дозволів, існує Закон України про охорону культурної спадщини, згідно до якого повинно бути пройдене узгодження саме науково-проєктної документації. В нашому випадку 22 січня цього року Міністерство з якихось причин погодило не науково-проєктну, а проєктну документацію, тобто підійшло до будівництва на цвинтарі як до звичайної будівлі: гаража, сараю чи приватного будинку. Навіть із самої назви ми бачимо, що не було ніякого наукового обґрунтування проєкту, а це і є прямими порушенням Закону про охорону культурної спадщини. Крім цього, існує ціла низка конвенцій, міжнародних документів, про які можна багато розповідати.

Також є факти, які, як говориться, «до справи прямо не підшиєш», але певний сумнів і здивування з’являється: ми бачимо, що 21 січня 2121 р. надійшов запит від цього проросійського фонду, а вже наступного дня було отримано погодження від Міністерства. В нашій бюрократичній системі, а також виходячи з досвіду роботи з саме цим Міністерством в аналогічних справах, можу впевнено сказати, що неможливо дослідити весь об’єм поданої документації за одну добу», – пояснює адвокат.

Рух Опору Капітуляції вимагає зупинити будівництво російського меморіалу, натомість реалізувати український проект меморіалізації Бабиного Яру.

✊Підпишіть петицію до Київської влади з вимогою підтримки українського проекту https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=10562

Детальніше про анексію Бабиного Яру від Йосиф Зісельс : https://youtu.be/QSk6Bf7RQ-Q

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: