KOLO.MEDIA

медіа коло тебе :)

#АвторськіКолонки

Лабета “Русского мира” у Німеччині. Частина ІІ

Посіпаки Путіна влаштовують акції з українськими колаборантами. Їм потрібна війна

Місцеві проросійські активісти, на кшталт Олени Колбаснікової завзято та свідомо просувають інтереси росіян у російськомовному сегменті населення Німеччини. Для просування використовуються інструменти соцмереж, особисте спілкування — і це ще одна велика небезпека для російськомовних українських біженців. Особи з українським громадянством – цінний ресурс для пропагандистських загонів Кремля, саме на них розраховують у Німеччині носії “русского мира”, саме за ними полює уся проросійська комаріль’я.

Чому ж українці такі цінні для російської пропаганди? Ось приклад — Олена Колбаснікова має українське походження, родом з Дніпра. З України вона переїхала 20 років тому, але потрапила під вплив мережі “русского мира” і почала активно займатися громадською діяльністю, спрямованою проти України на підтримку Росії.

Організаторка заходів на підтримку Росії Путіна, Олена завжди наголошує на тому, що проросійські мітинги вона збирає “за мир”. Хоча  діяльність цієї особи більше нагадує тих, хто організовував початок війни у Донецьку, Луганську та Одесі 2014-го року.

Проросійські активісти у Німеччині — Олена Колбаснікова та Максим Шлюнд

8-го травня 2022 року в місті Кельн Олена Колбаснікова зі своїм чоловіком Максом Шлюндом організували автопробіг по місту з використанням символіки Радянського союзу та Російської федерації. Гасла містили заклик до росіян та українців об’єднуватися.

Своєю чергою, серед 2000 учасників мітингу, організованого Колбасніковою, ходили розмови про те, що в Україні не війна, а спецоперація, що іноді неможливо уникнути війни, що війна необхідна, щоб врятувати російськомовний “народ Донбасса” від бомбардувань протягом 8-ми років.

Автопробіг у Німеччині, організований О. Колбасниковою “за мир” — за “русский мир”
Автопробіг у Німеччині, організований О. Колбасніковою “за мир” — за “русский мир”
Двійка проросійських агентів активно підтримує сепаратистів у зоні ОРДЛО

У відео з цією групою відданих пропутінців можна побачити зізнання Колбаснікової, що вона хоча й українка, однак у серці вона “русская”, почути палкі промови про те, що це не Росія напала, що не Росія агресор, що винні Америка та НАТО, заклики всім приєднатися до мережі пропутінців. Серед іншого Оленою виголошувалася вимога негайно припинити постачання зброї для України.

Фактично, Олена та Максим займаються російською пропагандою у Німеччині, відвідують Москву, відправляють гуманітарну допомогу, надану німцями, сепаратистам до ОРДЛО. По всій Німеччині, за словами Олени, є ціла мережа людей, що чекають на встановлення там російського режиму – гасло “на Берлин!”, яке іноді можна побачити на автівках з пробігу, є не тільки жартом, а й  відображає наміри.

Нещодавно про Колбаснікову та Шлюнда вийшла стаття у Reuters під назвою: “Пропутінські агенти в Німеччині працюють над тим, щоб налаштувати Берлін проти України”.

Діяльність з вербовки українців на бік Росії у Німеччині часто маскується під проукраїнську, гасла та заклики формулюються таким чином, аби викликати в тих, хто приїхав з України, відчуття того, що росіяни борються з нами разом, що ми єдині; створити ілюзію спільної боротьби за одну ціль, повернення до мирного “спільного” минулого тощо. Діяльність подібних активістів загрожує тим, хто втікає від війни, люди починають відчувати ностальгію та потяг до знайомої “сильної опори”, а в результаті стають “корисними ідіотами” для російської пропагандистської машини. Ця історія, де особа українського походження, Колбаснікова, агресивно просуває кремлівські наративи в Німеччині,  яскраво доводить, що росіяни шукають засобів для виправдання російської агресії, прагнуть оточити себе українцями, як живим щитом для прикриття влаштованого ними в Україні геноциду українців. Те, на що не згодились громадяни України під бомбами та ракетами, путіністи розраховують отримати шляхом підгодовування українських біженців на чужині.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: