KOLO.MEDIA

медіа коло тебе :)

Новини

Через проект Меморіалу “Бабин яр” росіяни намагаються нав’язати українцям власні історичні стереотипи

Про це заявив громадський діяч і дисидент Йосиф Зісельс на форумі “Via Carpatia” під час дискусійної панелі “Коріння. Збереження культурної спадщини”.

 

Йосиф Зісельс наголошує, що великою помилкою є розглядати ці два проєкти як конкурентні. 

“Бо якби ми мали два українські проєкти, це була би конкуренція двох внутрішніх поглядів на те, як треба працювати з української культурою і політикою пам’яті. Але ми маємо російський приватний проєкт, який відображає, на наше переконання, російські погляди”, – заявив Йосиф Зісельс.

На його думку ситуація довкола “Бабиного яру” – це ділянка інформаційного фронту гібридної війни. Через цей російський проєкт українцям намагаються нав’язати чужі стереотипи, що вироблені в країні агресора й не відповідають українському погляду на власну історію, історію Другої світової війни і ті 20 років, які їй передували та які пояснюють, чому саме так проходила війна на території України, зокрема йдеться й про Голокост. 

“Ми бачимо російський наратив – “побєдобєсіє”, яким марить Путін останні 15 років. Нам “всовують” те, що вже не притаманно українському погляду на історію – “совєцький народ”, якого вже 30 років немає. У російському наративи, який можна прочитати на сайті цього проекту меморіалу Голокосту “Бабин яр”, можна побачити абсурдні для українського погляду речі. Наприклад, що Бабин яр є центром Голокосту взагалі. Не нацистська Німеччина, а саме Бабин яр і Київ! Цей абсурд нав’язується нам, бо так їм зручно провести до нас у тил гібридну війну і перемогти на фронті пам’яті”, – наголосив дисидент. 

https://espreso.tv/vlada-zaplyushchue-ochi-na-prosuvannya-rosiyskikh-istorichnikh-narativiv-v-ukraini-yosif-zisels

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: